а

Бучацький колегіум імені святого Йосафата

1/9

Адреса: м. Бучач, Тернопільська область, вул. Міцкевича, 19

Веб-сайт: collegium.osbm.info

Бучацький колегіум імені святого Йосафата – це заклад освіти, створений при монастирі отців Василіян Чесного Хреста Господнього, який протягом багатьох віків був духовним та освітнім центром.

Головною метою колегіуму є створення оптимальних умов для духовно-християнського, розумового, морального і фізичного розвитку учнів, формування високоінтелектуальної особистості, створення системи освіти, яка б доповнювала масову загальноосвітню школу за змістом, методами і формами навчання.

«Служба Богові та Україні!» – під таким девізом навчаються вихованці колегіуму.

Головним завданням колегіуму є:

  • виховання духовно, морально і фізично здорового покоління;

  • створення умов для здобуття загальної середньої освіти на рівні державних вимог і стандартів;

  • розвиток природних позитивних нахилів, здібностей і обдарованості, творчого мислення, потреб і вміння самовдосконалюватися;

  • виховання громадянської позиції, власної гідності, загальнолюдських вартостей, готовності до трудової діяльності, відповідальності за свої дії;

  • християнсько-патріотичне виховання юнаків.

Історія. Бучацький колегіум імені святого Йосафата заснований у вересні 1995 року як історико-філософський ліцей імені святого Йосафата, який реорганізований у колегіум  2001 року.

Засновником закладу освіти є Бучацька районна рада, Бучацька райдержадміністрація, Бучацький монастир Чесного Хреста Господнього Чину святого Василія Великого Провінції отців Василіян Найсвятішого Спасителя в Україні Української Греко-Католицької Церкви.

Головною метою колегіуму є створення оптимальних умов для духовно-християнського, розумового, морального і фізичного розвитку учнів, формування високоінтелектуальної особистості, створення системи освіти, яка б доповнювала масову загальноосвітню школу за змістом, методами і формами навчання.

Сьогодні у колегіумі здобувають освіту 115 учнів з різних регіонів: Галичини і Поділля, Полісся та Закарпаття,  центральної та східної України. У закладі освіти працює 26 педагогів.

У колегіумі сформовані свої традиції: активна співпраця з Національною скаутською організацією “Пласт”, щорічні зустрічі-прощі католицьких шкіл.

Досягнення учнів:

  1. Команда учнів колегіуму щороку посідає призові місця в рейтингу серед шкіл нового типу у Бучацькому районі за результатами участі учнів у районному етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад;

  2. Учні колегіуму беруть участь і стають переможцями у ІІ етапі Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін;

  3. Журналістський гурток шкільної газети «Цвіт нації» щороку отримує дипломи і відзнаки на Національному конкурсі шкільних газет;

  4. Шкільна газета «Цвіт нації» є щорічним лауреатом чи переможцем у Міжнародному конкурсі шкільних медіа.

За роки існування закладу освіти з його стін випущено 874 учні, з яких 60 – медалісти. Близько третини випускників вибрали шлях духовного служіння. Великою гордістю  колегіуму є Ігор Костенко – випускник 2009 року, Герой Небесної Сотні, Герой України, визнаний найкращим вікіпедистом 2014 року за версією засновника Вікіпедії Джиммі Вейлза.

Навчаючись у колегіумі, юнаки отримують не тільки глибокі та ґрунтовні знання, а, насамперед, прилучаються до духовних скарбів, щоденно беруть участь у Святій Літургії, часто приступають до Святих Тайн, засвоюють засади моралі. Така молодь – неоціненний скарб для держави і Церкви.

Громадська Спілка "Католицька Освіта"

вул. Хуторівка 35 б,  Львів, 79000

uace.ugcc@gmail.com

+38 093 522 03 55

Наші реквізити