а

Школа І-ІІІ ступенів Пресвятої Родини

1/19

Адреса: с.Озерна Зборівського району, Тернопільської області, вул. Зарудка 1

Школа І-ІІІ ст. Пресвятої Родини с. Озерної є базовою школою у районі по духовно-моральному вихованню школярів.

Кредо: вчитися і творити добро!

Проблема школи: компетентний підхід до організації навчально-виховного процесу, формування особистості школяра на засадах християнської моралі, виховання доброти, людяності, милосердя, чесності, працьовитості, духовної багатої особистості, яка б усвідомлювала свою відповідальність перед Богом, Батьківщиною, народом.

Візія школи: донести до серця дитини, що вона є особливим дарунком Отця небесного і має своє покликання у цьому світі.

За нашим глибоким переконанням, якщо дитина не засвоїла програмованого матеріалу з основ наук, то це ще не трагедія, оскільки за її бажанням вона з допомогою вчителя, батьків ще може цей матеріал довчити, допрацювати. Але якщо ми, вчителі, вихователі, батьки не прищепили їм турботливого ставлення до ближнього, не зародили у їхніх серцях міцної віри у Бога, у своє спасіння то це вже буде тяжка провина перед небом і своєю совістю. Адже духовність породжує шляхетність, допомагає кожній людині стати справжньою людиною, а нації – нацією.

Присутність у школі духівника, сестери-монахині, а також свідомих і практикуючих християн, педагогів, батьків та громадських організацій допомагають формувати духовну сприятливу атмосферу закладу. Центром життя шкільної спільноти є духовна окраса – каплиця Пресвятої Родини, можна сказати маленька Церква, аналогів якій немає в Україні і в католицьких школах за кордоном. Про неї неможливо розказати, її потрібно побачити.

Історія. 17 січня 2012 року став найкращим днем в історії школи за 64 роки. З божою ласкою та благословенням преосвященнішого архиєпископа і митрополита Кир Василія Семенюка, а також 10-ти священиків, семінаристів, влади була освячена наша святиня. В цей же день був підписаний трьохсторонній договір про співпрацю і партнерство між управлінням Тернопільсько-Зборівської єпархії в особі владики Василя Семенюка, органів влади районної адміністрації та районною радою про спільну роботу на базі нашої школи по впровадженню християнських традицій, культури, моралі і виховання (про це писали газети, транслювало телебачення).

Молитва. Згідно з розпорядком пропонованим духівником закладу о. Іваном Лобуром ми молимо у каплиці молебні, акафісти, проводимо духовні читання і розважання над святим письмом та життям святих. Центром усіх наших богослужінь є божественна літургія. Літургію ми святкуємо 1 раз в місяць для кожної вікової групи школи (1-4 класи; 5-8 класи; 9-11 класи) в перший тиждень місяця. Бажаючі діти і часті гості – батьки, мають змогу приступити до святих тайн Покаяння і Святої Євхаристії.

Сьогодні, коли йде війна за нашу незалежність кожного дня зранку ми стаємо цілою шкільною родиною на захист своєї неньки України із зброєю в руках – духовним мечем – вервичкою. Дякуючи щирій дитячій молитві, наші хлопці з села повертаються живими і цілими до своїх родин із найгарячіших точок зони АТО.

Обмін учнями. Наші вихованці мають можливість пізнавати красу християнського навчання та виховання через спілкування з однолітками учнями із шкіл – партнерів із-за кордону. 10 дітей старшокласників спільно із дітьми Зарваниці побували на березневих канікулах у Австрії та гімназії Петра Павла Гойдича у Словаччині. Разом із духівником та сестрою Лукією наші учні протягом 10 днів із словацькими друзями перебували у їхньому таборі духовного спрямування, спілкувалися, вивчали їхню мову, співали їхні пісні, обмінювалися досвідом, вивчали традиції. Зав’язалася міцна дружба, яка і привела незабаром словацьких дітей у нашу школу. Цікаві захоплюючі екскурсії по нашій області і міста Львова, розучування українських пісень назавжди залишаться у пам’яті дітей. Прощаючись, діти Словаччини спільно із нашими дітьми гордо співали гімн України.

Виховання учнів на основі моральних цінностей – доброти, милосердя, толерантності, справедливості, любові здійснюється не тільки у каплиці Пресвятої родини та уроках з Основ Християнської Етики (з 2 по 11 клас), а в комплексі – усіма учасниками навчально-виховного процесу.

Школа є базовою у районі по духовно-моральному вихованню школярів, у якій проводяться районні і обласні семінари для вчителів з Основ Християнської Етики.

Активно діє у школі дитячо-юнацьке об’єднання «Бог, Україна і Я», в яке входять загони: «Діти світла», «Марійська дружина», «Волонтер».

В особливий спосіб школа відзначає релігійні та шкільні свята: коляда, гаївки, свято Андрія, Миколая. Гордістю школи є шкільний гурт «Різдвяні дзвони», хор духовної пісні, вокальний ансамбль дівчат «Озерняночка» - переможці районних та обласних конкурсів. Активно працюють гуртки духовно-релігійного спрямування, різьби по дереву, «Майстри пензля», вокального співу.

Велика роль у вихованні належить сім’ї. Господь творить душу кожної людини, а до творення тіла делегує батьків, в їхні руки вложив Бог життя і виховання дітей, через це дуже важливо, щоб робота по вихованню християнських чеснот у дітей у нас з батьками була спільною. Що ми і робимо.

Веселі канікули з Богом. Ввійшло в традицію організовувати літні веселі канікули з Богом. Похвально, що дівчата і хлопці 10-11 класів пройшли школу аніматорів і організували й провели при допомозі духівників цікаві захоплюючі веселі літні канікули і вперше зимові канікули для дітей 2-7 класів.

Діти не тільки відпочивають під час веселих канікул, а й під час різних екскурсій, організованих вчителями по відпустових та визначних місцях нашого краю, а особливо в Карпатах.

Участь у прощах. Входячи до реєстру католицьких шкіл України наша спільнота має можливість відвідувати щорічні прощі католицьких шкіл по відпустових місцях. Це і Гошів, Прилбичі, Унів,  Зарваниця, де діти мають можливість представити свій заклад, духовно збагатитись і очиститись.

Патріотизм по новому сьогодні – це волонтерська робота, новий прояв жертовності в Україні. В рамках проекту «Україна без війни» вся наша шкільна родина активно та самовіддано допомагає і підтримує наших бійців. Ми зібрали і відправили в зону АТО не одну тонну допомоги. Дитячими руками плелись захисні сітки, виконувалися підготовчі роботи для виготовлення кікімр, шились снайперські камуфляжі. Дитячі листи з віршами і малюнками зігрівали захисників у холодних окопах. Уся шкільна родина брала активну участь в акціях "Великодній кошик для воїна" та "Миколай і тебе не забуде". Проводяться благодійні вечори відпочинку і солодкі ярмарки з метою збору коштів для воїнів АТО. Виготовляємо обереги для наших хлопців. А також передавали власноруч випечені смаколики та солодкі подарунки дітям прифронтової зони.

Учні школи надсилали свої відеозвернення, в яких передавали свої найщиріші побажання. 

Дякуючи членам Марійської дружини, які ходили з колядою по селі, четверо бійців нашого села отримали фінансову допомогу. За кошти, зібрані під час солодкої ярмарки, для одного із бійців – Деревенського Ярослава, який дивом повернувся із Дебальцевого, була придбана сорочка-вишиванка, як оберіг на майбутнє.

Ми стали першим навчальним закладом в Україні, який нагороджений за вклад в оборону держави – орден за волонтерську діяльність «Сила України».

Діти нашої спільноти є дійсно патріотами своєї держави.

Бо «бути патріотом своєї землі означає вміти любити, любити Бога, бо хто не любить Бога, і не відчуває себе любленим Богом, той не вміє любити ні своєї душі, ні свого ближнього, ні своєї Батьківщини» – так сказав блаженіший Святослав, голова УГКЦ.

Громадська Спілка "Католицька Освіта"

вул. Хуторівка 35 б,  Львів, 79000

uace.ugcc@gmail.com

+38 093 522 03 55

Наші реквізити