top of page
  • Фото автораПетро Майба

Відбулося засідання єпархіальної Комісії у справах освіти та виховання


27 серпня 2021 року, в приміщенні єпархіального управління відбулося засідання Комісії у справах освіти та виховання Стрийської єпархії. Головною метою зустрічі стало обговорення плану роботи напередодні нового навчального року, пошук цікавих ідей та шляхів їх реалізації. У зустрічі взяли участь священники, вчителі християнської етики та активні лідери виховання дітей та молоді.


Із вітальним словом до присутніх звернувся голова Комісії о. Роман Стойко: «Священник УГКЦ завжди уособлював інтелігенцію, був одним з головних у процесі виховання та просвіти українського народу. Ми повинні надалі цьому сприяти. Тому спробуємо надихнути ідеями, які ви зможете втілити на місцях, у себе на парафіях».Відтак перед учасниками засідання виступив куратор Католицьких шкіл та голова Патріаршої Комісії у справах освіти і виховання УГКЦ отець Петро Майба, який розповів про концепцію Католицької школи, мета якої – створити у спільноті закладу атмосферу з християнськими цінностями. «Я часто запитую в батьків: попри оцінки, якими ви хочете бачити своїх дітей? І майже всі кажуть: добрими, вихованими. І це саме про цінності. Щоб дитина могла реалізуватися в цінностях, потрібно її виховувати стосунками. Пояснення і приклад формують особу, – зазначив о. Петро. Наш обовязок, наше покликання – допомагати, підтримувати, надихати. Ми, як експерти з духовної галузі, маємо допомагати в нашій державі. Служити, бути прикладами, супроводжувати. Священник душпастирює, і цю працю дуже важливо втілювати у школах».Далі, пані Наталія Шалата, преставниця Львівської освітньої фундації, розповіла про напрямки роботи фундації та про програми, які невдовзі стартують та можуть бути цікавими для священників.


За результатами зустрічі було вирішено розвивати працю в різних напрямках, зокрема:

  • Працювати в навчальних закладах на своїх парафіях;

  • Підтримувати діалог з відповідальними за культурно-освітні заходи на місцях;

  • Налагоджувати працю з батьками через батьківські збори в школах, а також через парафіяльні спільноти;

  • Працювати з Інститутом ІІІ віку;

  • проводити формаційні зустрічі та підвищення кваліфікації для вчителів та викладачів від Комісії та Освітньо-методичного центру ім. Ю. Дзеровича;

  • проводити формаційні духовного супроводу для священників, місцевих лідерів: освітян, працівників культури, волонтерів та семінаристів єпархії.

Джерело: Stryiugcc.org.ua

14 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page