top of page
  • Фото автораПетро Майба

ЗУСТРІЧ ДИРЕКТОРІВ КАТОЛИЦЬКИХ ШКІЛ З БЛАЖЕННІШИМ СВЯТОСЛАВОМ НА ПОЧАТОК НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО РОКУНапередодні нового навчального року 2021/22 Комісія УГКЦ у справах освіти і виховання провела онлайн зустріч директорів католицьких садочків та шкіл з главою Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішим Святославом.


Патріарх звернувся з благословенням та словами привітання і підтримки до керівників, вчителів, дітей та батьків, які довірили їх вихованню саме у католицькій освіті і побажав успішного початку навчального року, як найкращої праці, а відтак плоди нашої праці віддати на Божу славу. У своєму служінні вчителям важливо докладати зусиль, щоби наші діти виросли не тільки освіченими, але й стали добрими людьми, адже освіта і виховання в нашому піклуванні про цілісне виховання дитини йдуть завжди разом.


Також Блаженніший Святослав заторкнув кілька важливих тем, що стосуються освіти в Україні.


Найперше – про підписання угоди про співпрацю між Всеукраїнською радою церков і релігійних організацій (ВРЦіРО) і МОН 25 серпня 2021 року у Києві з метою ціннісного виховання дітей і молоді. Це дуже важливий нормативний акт, який стосується виховної складової, а саме світоглядного елементу в освіті шкіл України. Угода є двостороннім зобов‘язанням. Сторонам вдалось досягнути чітких домовленостей про те щоби певні фундаментальні загальнолюдські цінності, зокрема сімейні, стали невід‘ємною частиною освіти.


Питання захисту дітей від сексуального насильства було другою важливою темою зустрічі. Наша Церква багато в цьому напрямку робить і далі буде робити аби захистити дітей, зокрема Синод єпископів потвердив і поширив відповідні документи та Інструкції. Такого роду проблеми не обходять стороною нікого, але часто замовчуються і багато дітей потерпають від насильства. Тому вчителям важливо бути вмілими педагогами, які можуть побачити такого типу рани які дитяча душа у собі носить і шукати способів як допомогти цій дитині.


Для такої допомоги в УКУ у тісній співпраці з Синодом єпископів УГКЦ відкрито «Центр гідності дитини», де буде вивчатися найкращий світовий досвід, моніторити стан нашого суспільства, де і духовенству і педагогам будуть до послуг як кваліфіковані фахівці так і методи праці. Зокрема, відкривається окрема школа «Гідність дитини як безумовна цінність. Превенція сексуального насильства у Церкві та суспільстві» і з 15 по 16 вересня триватиме перший курс школи для відповідальних у єпархіях священиків. Блаженніший Святослав заохотив керівників, щоби хоча б одна людина від закладу пройшла навчання у такій школі на подібному курсі для освітян.


Третя тема була про навчання в період пандемії та важливість робити все аби наші спільноти, школи були безпечним середовищем для живого спілкування і разом з тим усі були захищені та проінформовані.


Глава і отець УГКЦ Святослав запевнив учасників зустрічі у своїй постійній увазі, підтримці і молитві.


У другій частині зустрічі керівники шкіл обговорили з Блаженнішим питання про викладання предмету «Християнської етики», сестра Христофора Буштин (СНДМ) розповіла директорам про програму предмету «Релігія» для 1-5 класів, голова Комісії УГКЦ у справах освіти і виховання о. Петро Майба (СДБ) розповів про меморандум «Шкільного капелана» та про програму ціннісної формації вчителів.


Джерело: edu-ugcc.org.ua

21 перегляд0 коментарів

Comments


bottom of page