top of page
 • Фото автораПетро Майба

ПРЕЗЕНТАЦІЯ МОДЕЛЬНОЇ НАВЧАЛЬНОЇ ПРОГРАМИ РЕЛІГІЙНОГО ЗМІСТУ «СВІТОГЛЯД. ВІРА. ЧЕСНОТИ»Напередодні свята Покрови Пресвятої Богородиці відбудеться ПРЕЗЕНТАЦІЯ Модельної навчальної програми релігійного змісту «Світогляд. Віра. Чесноти» для 1-12 класів католицьких закладів освіти 12.10.21 у Львові та 13.10.2021 у м.Івано-Франківську.


Програма створена з ініціативи Комісії УГКЦ у справах освіти та виховання для впровадження в освітні програми католицьких закладів освіти та стосується 1 – 11 (з часом 12) класів та окреслює основні цілі та теми релігійної освіти у закладах всіх рівнів освіти і визначає принципи їх подання, а також компетенції, які вони мають розвивати в учнів, що має на меті формування християнських рис світогляду у випускників католицьких шкіл УГКЦ.


Створена на основі Концепції розвитку релігійної освіти УГКЦ та ґрунтується на документах Католицької Церкви у сфері освіти та виховання та на відповідних документах УГКЦ. Основою розвитку релігійної освіти є тексти Катехизму «Христос наша Пасха», Катехизму для молоді, а також найважливіші в контексті цієї теми послання Блаженнішого Любомира Гузара(†2017) та Блаженнішого Святослава Шевчука. Окрема увага тут належить Посланню з нагоди століття відновлення соборності українського народу та його держави «Наша Свята Софія». Крім того, ця Концепція відповідає компетентнісному підходу, закладеному в Концепцію розвитку освіти в Україні «Нова українська школа» та сучасним підходам в освітній галузі. Світовий досвід сучасних підходів до релігійних компетентностей також став для нас важливою точкою відліку в контексті діяльності у сфері релігійної освіти.


У написанні та обговоренні програми взяли участь як представники Комісії УГКЦ у справах освіти та виховання, експерти, вчителі – представники шкіл.


Програма пропонується до впровадження в католицьких закладах освіти в Україні та всіх, хто бажає будувати освітній процес за моделлю роботи цих закладів.


У програмі презентацій передбачені доповіді на теми:

 • Роль предмета релігійного змісту «Світогляд. Віра. Чесноти» для ідентичності Католицької школи.

 • Обов’язкові результати навчання програми «Світогляд. Віра. Чесноти».

 • Пропонований зміст та види навчальної діяльності програми «Світогляд. Віра. Чесноти».

 • Пропонований зміст та види навчальної діяльності програми «Світогляд. Віра. Чесноти».

 • Богословський огляд програми «Світогляд. Віра. Чесноти».

 • Психологічні бар’єри та передумови для впровадження нового у шкільну програму.

 • Необхідні кроки для впровадження модельної програми у освітню програму католицької школи згідно Концепції розвитку релігійної освіти та сучасного життя школи.

 • Обговорення. Питання до доповідачів.


У презентації візьмуть участь Голова Комісії УГКЦ у справах освіти та виховання, автори програми, експерти, учасники творчої та апробаційної групи, керівники шкіл, заступники з навчальної та виховної роботи, вчителі предметів духовно-морального спрямування.


Форма реєстрації:

 1. Для участі у Львові – https://forms.gle/BtSb1JH1tCBV8b1TA

 2. Для учасників в Івано-Франківську – https://forms.gle/FYhv1JoF9pBQWAUQA

74 перегляди0 коментарів

Comments


bottom of page