top of page
  • Фото автораПетро Майба

Сьогодні у Львові стартувала Літня Унівська школа, присвячена пам’яті с. Георгії Припутницької


Сьогодні, 14 червня 2021 року, у Патріаршому Домі у Львові стартувала Літня Унівська школа на тему “Лідери освітніх інновацій”. Подія зібрала близько трьох десятків освітян католицьких і загальноосвітніх шкіл. Захід відбувається у рамках проєкту з християнського виховання у співпраці Комісії у справах освіти і виховання з Освітньо-методичним центром імені отця Юліана Дзеровича за моделлю Літньої Унівської школи. Це стало надзвичайно цінним досвідом зустрічі для вчителів, які у часі карантину чимало часу проводили онлайн, а не у живому спілкуванні.

Координатор Літньої школи і вчитель гімназії Шептицьких Галина Котис наголосила:

“Літня школа є вже 6 років поспіль. Вона є такою “дитиною” сестри Георгії, яка її заснувала і виплекала. Це є можливість для вчителів зростати духовно, професійно, творчо. Маємо богословський курс, психологічний. Тому, освітяни можуть для себе багато отримати. До нас можуть долучатися вчителі не лише з католицьких шкіл, але й загальноосвітніх. Ми даємо таку можливість. Бо школа – це не лише навчання, але й виховання. А виховання базується на цінностях, який би предмет не викладався”.

Водночас, голова громадської спілки Католицької освіти, голова Комісії у справах освіти і виховання, о. Петро Майба переконаний, що у сучасних умовах, освіта християнського спрямування є дуже важливою і на цьому потрібно акцентувати:


“Духовність – це не лише моменти молитви, чи Літургії. Духовність – це є спрямованість особи до життя вищими цінностями. І формація педагога є дуже потрібна, бо будь-який предмет, будь-який засіб є добрим тоді, коли перебуває у руках людини, яка це добре використовує, є професіоналом своєї справи. І цей проєкт є спільним для Комісії у справах освіти та виховання і Центру Дзеровича, щодо християнських цінностей і християнської педагогіки. Прагнемо, щоб вчителі через такі зустрічі, мали змогу зрости духовно і потім мати інший підхід у тому викладанні”.

Перша лекція, яку у рамках Школи прослухали вчителі, мала назву “Інтерактивні методики як інструмент ефективного навчання”. Спікером була методист освітнього центру Дзеровича, заступник з методичної роботи школи-гімназії св. Софії і вчителька Наталя Древняк-Сарабун. На її думку, інтерактивні методи, інноваційний підхід до освіти, є наріжним каменем педагогіки сьогодення.

“Інтерактив – це є саме життя. У житті ми дуже мало використовуємо теорію. Ми не слухаємо як пекти торт, як прати, чи працювати на городі. Ме не слухаємо про це, а йдемо і діємо. І інтерактив – це є дія, яка спонукає дітей вчитися шукати і поглиблювати свої знанні. Для вчителя такі зустрічі – це перезавантаження. Ми мали втомлюючий рік, було багато викликів і запитань на які не завжди можна було знайти відповідь. А коли ти приходиш на такий курс, де є і методики, і психологія, і духовність, то це дає світло у кінці тунелю розуміння того, що потрібно змінити, аби твій особистий рух був більш ефективним”.

Додамо, що Літня Унівська Школа триватиме упродовж шести днів. Перша частина відбувається у Патріаршому Домі, а друга буде безпосередньо в Уневі. Щодня вчителі роздумуватимуть над постаттю апостола Павла і його ставлення до жінок, оціннюванням якості компетентності, християнське лідерство, пошук ресурсів і таке інше. Також буде нагода для особистої і спільної молитви. Додамо, що у травні відійшла до Господа рефрент освіти і виховання Львівської Архиєпархії та голова Освітньо-методичного центру імені отця Юліана Дзеровича, сестра Георгія Припутницька. Саме тому, цьогорічна Літня Унівська Школа відбувається у пам’ять про неї.


1 перегляд0 коментарів

Comentarios


bottom of page