top of page
  • Фото автораПетро Майба

Як перемогти спокуси?


Звісно, на першому місці тут буде витривала молитва – особистий діалог з Богом, коли кожен як дитина звертається до Отця й уважно прислухається до Його голосу у відповідь. Шукає цю відповідь у словах Писання, настановах Церкви, добрій пораді ближніх. Тому також важлива молитва Церкви та разом із Церквою.


Як молитися на щодень?

Стати покірно у Божій присутності.

Витривала постійність. Краще сказати Богу навіть декілька щирих слів, розпочавши й закінчивши таким чином день, ніж використовувати довгі механічні практики щотижня – від них людина з часом легко може відмовитися, як від чогось неусвідомленого.

• Перевірена часом духовна практика – спільна молитва у християнській спільноті. Не лише літургійна, але й поза Святою Літургією.

• Молитися допомагають і різноманітні молитовники, які подає нам Церква.

• У час духовної «сухості» пам’ятайте: навіть просте перебування у храмі перед Святими Дарами в тиші – вже молитва.

• Не варто забувати як молитися за інших, так і просити про молитву. Це велика підтримка на шляху духовної формації.


Крім того, є ще кілька засобів і станів (етапів духовного зросту), які при правильному використанні й сприйнятті стають зброєю, проти якої диявол безсилий. Це читання духовної літератури, духовний провід, регулярні розважання про життя та вчення Христа, єдність із Церквою, а також прийняття з вірою духовного спустошення (духовних сутінків) і т. зв. спонтанних «безпричинних» думок.

Comments


bottom of page