top of page
  • Фото автораПетро Майба

Захист неповнолітніх та запобігання сексуальному насильству — теми засідання 25 лютого 2021 року

Захист неповнолітніх та запобігання сексуальному насильству — теми засідання Комісії УГКЦ у справах освіти і виховання

25 лютого 2021 року відбулось засідання Комісії УГКЦ у справах освіти і виховання з

керівниками католицьких закладів дошкільної, середньої та професійної освіти.


Важливим питанням зустрічі був захист неповнолітніх у душпастирській та виховній практиці Греко-Католицької Церкви в Україні та тема запобігання сексуальному насильству над неповнолітніми.

Були представлені напрацьовані документи Церкви щодо захисту дітей і неповнолітніх:

«Вважаємо ці документи як потрібні та важливі заходи щодо захисту дітей і молоді в церковному середовищі та зобов’язуємося боротися з будь-якими проявами насилля в наших церковних структурах та середовищах вірних», — зазначають в Комісії УГКЦ у справах освіти і виховання.

Під час засідання його учасники наголошували, що усі старання відповідальних за католицьку освіту є скеровані на забезпечення захисту дітей, неповнолітніх і вразливих осіб від сексуальних зловживань у різних середовищах, зокрема в церковному.


Церква засуджує поведінку, яка нищить людську гідність та Божий образ в людині, спричинює психічні травми та змінює хід історії життя людини.

Було акцентовано, цитуючи Послання Синоду УГКЦ, що «турбуючись про зцілення завданих травм, члени Церкви покликані дбати про запобігання й недопущення майбутніх зловживань; глибше осмислювати корені цієї проблеми — як із морально-психологічного чи юридичного погляду, так і з духовно-богословського».
«Папа Франциск і Синод Єпископів УГКЦ закликають усіх людей доброї волі сприяти слідству та встановлювати справедливість щодо розслідування випадків насилля над неповнолітніми. Такою є позиція й усіх католицьких закладів дошкільної, середньої та професійної освіти», — задекларували учасники засідання.

Комісія УГКЦ у справах освіти і виховання

Comments


bottom of page