top of page
  • Фото автораПетро Майба

Глава УГКЦ до керівників католицьких шкіл: «Ви є особливим обличчям Церкви – матері й учительки»Сьогодні, 30 серпня 2021 року, напередодні нового навчального року Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, провів онлайн-зустріч з директорами і вчителями католицьких шкіл Української Греко-Католицької Церкви, які діють в Україні. Модерував зустріч о. Петро Майба, голова Комісії УКГЦ у справах освіти і виховання.


Глава УГКЦ привітав присутніх із початком нового навчального року і побажав Божого благословення усім, хто очолює педагогічний колектив, а також учням та їхнім батькам, що довірили своїх дітей вихованню саме у католицькій освіті. «Нехай Господь Бог допоможе своїм благословенням успішно розпочати цей навчальний рік, якнайкраще працювати, а відтак плоди нашої праці віддати на Божу славу», – побажав Глава Церкви.

Блаженніший Святослав звернув увагу на особливе завдання, яке стоїть перед вчителями католицьких шкіл: «Ви, вчителі, є особливим обличчям Церкви – матері й учительки. Багато дітей, які у майбутньому формуватимуть своє особисте відчуття Церкви і Її місця в їхньому житті, у своїх спогадах повертатимуться до католицької школи – до отців, сестер, викладачів, які намагалися дати їм все, що мали, для того щоб вони виросли не тільки освіченими людьми, отримали якнайкращу середню шкільну освіту, а й зуміли стати добрими людьми. Тому освіта і виховання у нашому піклуванні про цілісне виховання дитини завжди ідуть разом».

Відтак Глава Церкви звернув увагу присутніх на дві теми, які, на його переконання, є актуальними на початку цього навчального року. Це – підписання Угоди про співпрацю між Міністерством освіти та науки та Всеукраїнською радою Церков і релігійних організацій і захист дітей від сексуального насильства.

Щодо Угоди між МОН і ВРЦіРО, Предстоятель розповів освітянам, що ВРЦіРО, а разом з тим і УГКЦ, багато років намагатися співпрацювати з МОН задля забезпечення виховної складової і світоглядного елементу в освіті у школах України. І, власне, підписанням цього документа вдалося досягти чітких домовленостей про те, щоб фундаментальні, загальнолюдські цінності, зокрема сімейні цінності, стали невід’ємною частиною освіти.

Блаженніший Святослав заохотив педагогів ознайомитися з текстом Угоди і запросив спільно поспостерігати за тим, наскільки вона буде втілюватися в життя.

Щодо теми захисту дітей від сексуального насильства, яка сьогодні стоїть у центрі уваги Вселенської Церкви у різних частинах світу, Блаженніший Святослав підкреслив, що УГКЦ вже багато робить у цьому напрямку і буде робити далі. Зокрема Предстоятель пригадав інструкції, затверджені і поширені Синодом Єпископів УГКЦ.

«Ці проблеми не обходять стороною нікого, в тому числі й наші католицькі школи. Тут не йдеться лише про тих, хто у них працює. В Україні ця проблема часом ще замовчується, та все-таки дуже багато дітей потерпають від такого роду насильства. Тому ми мусимо бути вмілими педагогами, які зуміють побачити рани від сексуального насильства у душах дітей, а відтак знайдуть відповідні способи, як їм допомоги», – наголосив Предстоятель.

Проблема сексуального насильства, на переконання Блаженнішого Святослава, стає проблемою цілісного виховання дитини і її захисту.

Глава УГКЦ розповів директорам католицьких шкіл про Центр захисту дитину, який у тісній співпраці з Синодом Єпископів УГКЦ відкрито в Українському католицькому університеті. А тепер цим Центром при УКУ відкривається окрема Школа, яка називається «Гідність дитини як безумовна цінність. Превенція сексуального насильства в Церкві і суспільстві». «Я б дуже просив, щоб у кожній католицькій школі була принаймні одна особа, яка пройшла б вишкіл у цій школі і була чутливою щодо цієї проблематики», – заохотив Глава Церкви.

Перший навчальний курс у Школі захисту гідності дитини стартує 15 вересня 2021 року.

Також Блаженніший Святослав закликав директорів католицьких шкіл продовжувати протидіяти поширенню коронавірусної хвороби, роблячи все для того, щоб не лише храми та спільноти УГКЦ, а й школи були безпечними місцями. У цьому питанні, за його словами, слід співпрацювати з Комісією УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я.

На завершення Глава УГКЦ запевнив педагогів у постійній увазі, підтримці та молитві. І додав: «Під час прощі в Уневі, яку відбули зовсім нещодавно, ми молилися за наших освітян. Молилися також за наших першокласників і вчителів, викладачів та всіх, хто візьме за їх руку і поведе дорогою людської і Божественної премудрості. Нехай Бог вас усіх благословить!».

Департамент інформації УГКЦ

Джерело: news.ugcc.ua

29 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page